Kafkaslarda son durum?

2 min read
Azerbeycan savunma bakanlığı sabah saatlerinde yaptığı açıklamada, Ermenistan güçlerinin Karabağ'ın cephe hattında sivillere yönelik saldırması sonucu birçok kişinin ağır yaralandığı ve birden fazla ölümün olduğu açıklandı.
tank 449772 - Kafkaslarda son durum?

Azerbeycan savunma bakanlığı sabah saatlerinde yaptığı açıklamada, Ermenistan güçlerinin Karabağ’ın cephe hattında sivillere yönelik saldırması sonucu birçok kişinin ağır yaralandığı ve birden fazla ölümün olduğu açıklandı. Karşılık vermek için olayın yaşandığı bölgeye sevkiyat yapıldığı açıklandı.

dangerous 1282330 1024x683 - Kafkaslarda son durum?

Gün boyu süren çatışmalarda Ermenistan, Azerbeycan’a ait 4 atak helikopterini düşürdüğünü 11 tankı da etkisiz hale getirdiğini dile getirdi. Azerbeycan cephesi ise buğün 4 köyün daha Ermenistan işgalinden kurtulduğunu duyurdu. Ermenistan bu gelişme üzerine ‘milli seferberlik ve sıkı yönetim’ ilan etti. Azerbeycan ise buna karşılık olarak meclis kararı ile ‘savaş hali’ ilan etti.

Karabağ’da başlıyan çatışmalar dünya gündeminin ilk sıralarındaydı. Rusya ve Almanya çatışmaların biran önce son bulmasını isterken, Fransa ise gelişmelerin kendilerini rahatsız ettiğini söyledi.

Twc Media